Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Én ezt tudom! gála – tárlat nyílt a vármegyeházban

0 282

Kérjük vedd figyelembe, hogy ez a bejegyzés már több mint egy évvel ezelőtt jelent meg.


Nagyon jól sikerült a Művelődési Ház dolgozói által rendezett Gála-tárlat elsején. Méltó tartalmat adott az ünnepnek. Az az igazság, ez a kulturális színvonal tartozik manapság településünkhöz, komformérzetünkhöz. Kormányok, pártok, képviselők tűzték zászlajukra – az utóbbi években is – a vidékfejlesztést, a falu városhoz való közelítését, aminek a megvalósításából mi falusiak semmit sem érzékeltünk. 
Ha nem lennének településünkön hozzáértő, hivatásuknak élő közművelődési szakemberek, ez a távolság még nagyobb lenne falunk és a város között. Szerencsére vannak ilyen szakemberek, nekik köszönhető, hogy egyre több területen megközelítjük, sőt el is hagyjuk jó néhány város színvonalát. 
Kevés olyan település van szerte e hazában, ahol az amatőr alkotók, – művészek 8, azaz nyolc nagy termet töltsenek meg alkotásaikkal kiállítás alkalmából! Nálunk ez történt. No meg az, hogy ennek a kiállításnak a megnyitásakor több, mint kettőszáz érdeklődő volt jelen. Ez a szám vetekszik a több, mint 30 éves múltra visszatekintő hódmezővásárhelyi Őszi Tárlat megnyitóján jelenlévők számával!
Biztos vagyok benne, nem csak a kiállított festmények, szobrok egyéb kisplasztikák vonzották a látogatók százait, hanem a változatos műsor is. Ki ne jött volna el meghallgatni a szentesi Bárdos Lajos Vegyeskar rövid klasszikus műsorát, Vigh Molnár Henrietta csodálatos énekhangját vagy Szűcs Zoltán versmondását, és a Gömb együttes saját szerzeményeit?
Aki eljött, az élményekkel gazdagodva térhetett haza. 
Ezen a képzőművészeti kiállításon – amelyet Tisza Zoltán rendezett és Bugyi Csabával együtt készített, jelen volt a tömörkényi Banga Sándorné, aki agyag szobrait egy kézzel készíti és most 86 éves múlt. Érdemes megnézni ezeket a szobrocskákat és elmerengeni azon, milyen nagy művész válhatott volna belőle, ha fiatal korában felfedezik tehetségét!
Rajta kívül még 24-en vehettek át ajándékot a szervezőktől. Nyolcan különdíjat kaptak.

Banga Sándorné
(Fotó: Kovács Lajos)

Kiállítók:
– Krasznai János szobrászművész (Budapest) 
– Bíró Jenő festőművész (Szentes)
– Dr Apró Ferencné (Szentes)
– Berényi Istrván (Szegvár) 
– Berkecz Zsanett (Szegvár)
– Berkecz István (Szegvár)
– Fodor Julianna (Szentes)
– Józsa Éva (Szegvár)
– K. Szabóné Licsicsányi Rózsa (Szentes)
– Kovács Mónika (Szegvár)
– Kulbert György (Szegvár)
– Losonczi 1ános (Tömörkény)
– Nagyné Szabó Ili (Szentes)
– Pálfi Sándor (Mindszent)
– Piti Enikő (Szentes)
– Rónyai Ágnes (Szentes)
– Rózsafűzér Szociális Otthon (Tömörkény)
– Szabados Henrik Attila (Mindszent)
– Szabó János (Mindszent)
– Szanyiné Katona Ágnes (Szegvár)
– Tóth Istvánné (Mindszent)
– Tóth József (Szegvár)
– Török Imréné, Ifj. Török Imre (Szentes)
– Vágó László (Szegvár)

Köszönet jár a sok szépségért, az élményért a szervezőknek és az alkotóknak!

Kiállított alkotások fotói:

Iratkozz fel a Szegvár Online híreire!

Hozzászólások
Hozzászólások betöltése

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató