Szegvár Online - szegvári független hírportál
Ultimate magazine theme for WordPress.

Szegvári díszpolgárok, emlékéremmel vagy díjjal kitüntetettek – folyamatosan frissül

0 1 124

Kérjük vedd figyelembe, hogy ez a bejegyzés már több mint egy évvel ezelőtt jelent meg.


Fotóim megvásárolhatók a Purgel.hu weboldalamon, ahol több tízezer fotóm tekinthető meg rendezett formában.
62 photos
2002. Nagy János - Szegvár Díszpolgára 2002. - Fotó:PURGEL ZOLTÁN©.jpg
Szegvár Nagyközség Önkormányzat Képviselőtestülete 2002. évben a “Szegvár Díszpolgára” címet ítélte oda Nagy János orgonaművész zenetanárnak Szentes, Köztársaság utca 7/1. szám alatti lakosnak az alábbi indokok alapján: Nagy János gyermekkorát Szegváron töltötte. Középiskolai tanulmányait a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumban, főiskolai tanulmányait pedig a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Zeneiskolai Tanárképző Intézet Szegedi Tagozatán végezte. Annak ellenére, hogy Szentesen él és tanít, szülőfalujához való kötődése mindvégig megmaradt. Sokat tett azért, hogy Szegváron is egyre többen tanuljanak zenét, a zeneiskola tanárai és ő maga is foglalkozik szegvári tanulókkal. A komolyzene megszerettetéséért, elismertetéséért munkálkodik: előadásokat, hangversenyeket szervez, melyeken ő maga is aktívan közreműködik, felejthetetlen élményt szerezve ezzel hallgatóságának. 1976-ban hivatásos orgonista előadóművészi képesítést szerzett, majd felsőfokú karvezetői diplomát kapott. 1963-tól a szentesi Állami Zeneiskola tanára, 1981-től az iskola igazgatója. A Szentes és Vidéke Áfész Bárdos Lajos vegyes kar alapítója és vezetője. Sikereit számtalan kitüntetés, díj, oklevél bizonyítja. A komolyzene megszerettetésében, közvetítésében végzett tevékenységét ismeri el a képviselőtestület a “Szegvár Díszpolgára” címmel. Példás családi élete, említett tevékenységei, emberi magatartása alapján mindenképpen megérdemli a kitüntetést.
2004. Dr. Szeri Ilona - Szegvár Díszpolgára 2004. - Fotó:PURGEL ZOLTÁN©.jpg
Dr. Szeri Ilona professzorasszony DÍSZPOLGÁR Szegvár Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete 2004. évben a Szegvár Díszpolgára kitüntetést Dr. Szeri Ilonának ítélte oda az alábbi indokok alapján: Dr. Szeri Ilona Szegváron született 1927. február 6-án. Általános iskolai tanulmányait Szegváron, középiskolai tanulmányait Hódmezővásárhelyen folytatta. A Budapesti Orvostudományi Egyetemen 1945-től 1951-ig tanult. 1949-től a BOTE, illetve a SOTE Mikrobiológiai Intézet munkatársa, 1974-től 1997-ig igazgató helyettese volt. 1978-től 1997-ig egyetemi tanár. Ekkor került sor nyugdíjazására. 1957-től 1963-ig a gyermekbénulás elleni védőoltás bevezetésével kapcsolatos hazai virológiai kutatás résztvevője, 1965-től 1997-ig a Mikrobiológiai Intézet Immunológiai munkacsoportjának vezetője. Kutatási területe a mikroorganizmusok és a szervezet kölcsönhatásai, immunmoduláns hatások, a csíramentes állapot következményei. 140 tudományos dolgozat és 10 könyv fejezet szerzője, több szakmai kitüntetés birtokosa. Egyetemi tanulmányai és munkája Budapesthez kötötte, de édesanyja haláláig családjával rendszeresen hazalátogatott településünkre. Az elszármazottak találkozójának megszervezése adott lehetőséget számára arra, hogy ismét visszajárjon falunkba. Szegvárhoz való kötődése folyamatos. Évek óta járatják a Szegvári Naplót, melyből folyamatosan informálódnak községünk életéről. Hosszú ideje anyagiakkal is támogatják a folyóirat megjelentetését. 1999. tavasza óta szinte minden számban megismerkedhettünk életével, a Mesél egy elszármazott című rovatban. Aprólékosan, szívet melengetően ír gyermekkoráról, iskolai éveiről, pályakezdéséről.
2004. Lukács Istvánné - Szegvárért Emlékérem 2004. - Fotó:PURGEL ZOLTÁN©.jpg
Lukács Istvánné képviselő SZEGVÁRÉRT EMLÉKÉREM Szegvár Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testülete 2004. évben a Szegvárért Emlékérem kitüntetést Lukács Istvánnénak ítélte oda az alábbi indokok alapján: Lukács Istvánné 1959. február 1-jén született. Általános iskolai tanulmányait Szegváron végezte, a szentesi Horváth Mihály Gimnáziumban érettségizett, majd Baján tanítói diplomát szerzett. Felsőfokú kulturális menedzser szakképesítést 1998-ban szerzett. A helyi általános iskola tanítónője 1980. óta. Példamutató oktató-nevelő munkát folytat, ízig-vérig pedagógus. Rendkívül jó, gyümölcsöző együttműködést tud kialakítani tanítványaival, a szülőkkel és kollégáival. Munkája során nagy hangsúlyt fektet a gyermekek felzárkóztatása mellett a tehetségesek képességeinek kibontakoztatására. Tanulmányi, kulturális és sport versenyek szervezője, tanítványai sikeresek e rendezvényeken. A gyerekek nyári szabadidejének hasznos eltöltése érdekében évek hosszú sora óta nyári táborokat szervez. 1994. óta tagja Szegvár Nagyközség Önkormányzat Képviselő-testületének. Ettől az időponttól kezdve az Oktatási, Kulturális és Sport Bizottság elnökeként nagy lelkesedéssel szervezi a falunapokat, bálákat, majálisokat, ünnepségeket. Kiváló szervező készségének, rendkívül nagy munkabírásának köszönhetően egyre több segítőt, támogatót szervez be ezek előkészítésébe és lebonyolításába. Az anyagi feltételek biztosításáért, előteremtéséért mindent megtesz, szponzorokat szerez, pályázatokat ír. Képviselői munkája során maximálisan szem előtt tartja az önkormányzat és intézményei zavartalan működtetési feltételeinek biztosítását, a kulturális és sport tevékenység támogatását. Számos egyesület tagja, melyek tudására, tapasztalatára mindenkor számíthatnak. A Szegvári Napló Szerkesztőségének a tagja, a Diákvilág rovatban kitartóan, részletesen tájékoztatja a lakosságot e réteg tevékenységéről, eredményeiről.

Iratkozz fel a Szegvár Online híreire!

Hozzászólások
Hozzászólások betöltése

Portálunk sütiket használ. Elfogadom Olvasd el

Adatkezelési tájékoztató